Gitarda Arpej Nasıl Çalınır ?

Arpej Tekniği Pamiaimi – Temel Gitar Arpej Çalışmaları

Geleceğin çok kıymetli müzisyenleri,
Sırası ile bu videoya gelene kadar
1. Videoda pima
2. Videoda pimami
3. Videoda pami arpejlerini izlediniz.
Bu videoda ise p i m i a i m i arpeji ile tekniğinizi daha da geliştireceksiniz, çok karışık gibi görünmesi sizi korkutmasın, bu arpejin p i m i kısmı ile a i m i kısmını ayırarak öğreneceğiz ve işimiz çok kolay olacak. Dersin ilk bölümünde bir süre  p i m i arpejini çalışıp elimizi alıştıracağız ki bu arpej size çok kolay gelecektir. ikinci bölümde a i m i arpejini öğreneceğiz fark etmiş olduğunuz gibi bu da çok kolay, videoyu izlemeden bu yazıyı okuyorsanız, daha başlamadan bu karmaşık ve biraz zor gibi görünen arpeji basite indirgedik bile.

Pimiaimi arpejinin parmak isimleri ve numaraları;

1. Baş parmak (p)
2. İşaret parmağı (i)
3. Orta Parmak (m)
2. İşaret parmağı (i)
4. Yüzük parmağı (a)
2. İşaret parmağı (i)
3. Orta Parmak (m)
2. İşaret parmağı (i)
*Serçe parmağımızı kullanmıyoruz.

İlk arpejimize  p – i – m – a ile başlamıştık. Sonrasında p – a – m – i arpejini yaptık ve p – i – m – a – m – i arpeji size kolay gelmeye başladı. Bu arpejde de aynı şeyler sizi bekliyor. Arpej bilgisi çok önemlidir ve bu video ile artık hazır sayılacaksınız. Farklı arpejleri çok kolaylıkla çalabileceksiniz. Parmaklar aynı tellerde olmak koşulu ile çalınan bir diğer ritim de çekerek çalmaktır, bu konu ile ilgili video şu an youtube Guitar Chords By Tunayt sayfasında, çok yakında ise derslerin Ritim bölümünde yerini alacaktır. 


gitar dersleri başlangıç, gitar dersleri videolu anlatım, hızlı gitar dersleri, gitar dersi 2, gitar dersleri, gitar dersleri 3, gitar dersi 4, online gitar dersleri, ücretsiz giter dersleri,gitar kursu,online gitar kursu,yeni başlayanlara gitar dersi,

Gitara yeni başlayanlar için özenle hazırladığım, hızlı gitar dersleri için resmin üzerine tıklayınız.

Gitara en baştan başlıyoruz ve tıpkı özel bir öğretmen eşliğinde ders alıyormuş gibi, evinizin konforunda gitar öğrenebiliyorsunuz. 1. seviyede ciddi ilerleme kaydedebilirsiniz.


Anasayfa çubuğunda bütün akora ait videoları izleyebilirsiniz. Em, Gm vs gibi bütün minör akorlar, A, F , C gibi bütün major akorlar, Em7 , F#7, Eb7, Bb7 gibi tüm 7li akorlar, Ebmaj7,Fmaj7,Cmaj7 gibi tüm maj7 li akorlar ( bu maj7 akorları majör akorlar ile karıştırılmamalıdır) ve en güzeli Ezberlemeden 100 akor serisini ( 4 bölüm ) izleyip anında tüm akorları öğrenebilirsiniz. Youtube kanalıma abone olmayı lütfen unutmayınız ve yorumlarınızı izlediğiniz videolara ( youtube’da )  yapınız. Kolay Gelsin 🙂

Yorum yapın

/* ]]> */