Gitara Başlangıç Ritimleri

Başlangıç Ritimleri – Temel Gitar Ritimleri – Ritim Dersi 3

Gitarda Ritim Nasıl Çalınır? #3

youtubegoogleplusinstagramTakip edin

Gitara Başlangıç Ritimleri | Ders 3

Geleceğin çok kıymetli müzisyenleri yeniden merhaba, bu videoya tesadüfen geldiyseniz, gitara başlangıç videolarının ilk bölümünü izlemenizi öneririm. İzleyeceğiniz bu video, temel gitar ritim derslerinin üçüncüsüdür.

Bu videoda neler var ?

İlk videoda anlatılan temel ritimlerin devamı olarak, ilk öğrendiğimiz çok basit bir vuruş tekniği olan 2/8 lik ritim ile yine çok basit vuruş olan 3/8 lik ritimi birleştirip  5/8 ritim çalışmasını hızlı ve yavaş olarak bol bol uyguladık, sanırım ilk iki videoyu izledikten sonra artık daha motive olmuş ve hızla öğrendiğinizi farketmişsinizdir. Bu 3. videoda ise yine bildiğimiz ritimlerden yola çıkarak 7/8 lik ritim çalışması izleyeceksiniz, önceki videolarda olduğu gibi bu videoda da çok kolay bir uygulama sizi bekliyor. Bu ritimler sadece çalışmak için değil aynı zamanda gitar çalmak için gerekli olan temel vuruş teknikleridir yani her zaman kullanacağımız ritimlerdir. Ritimleri anlatırken yavaş alıştırma ve  daha hızlı bir alıştırma bölümü hazırladım, ilerleme kaydettikçe hızlı olarak çalınan bölümleri tekrar edebilirsiniz. Özellikle bu başlangıç ritim videoları, gitara yeni başlayanların el kitabı niteliğindedir.

Gitar
öğrenmeye yeni başlayanlar için özenle hazırladığım ritim videolarını sırayla izleyip uyguladığınızda, çok kısa zamanda ciddi bir seviyeye geleceğinizi şimdiden müjdelemek isterim. Her yaştan, herkese uygun, çok kolay,anlaşılır bir dizi video izleyeceksiniz. İzleyeceğiniz bu video ve diğerleri hakkında, karşılıklı ders işleniyormuş izlenimi olduğu konusunda yorumlar alıyorum çok teşekkür ederim. Sizler de umarım hem eğlenir hem de öğrenirsiniz.

Not
Gitara yeni başlayanlar, bazen, ben yapamam, öğrenemem gibi kendine güvenmediklerini ifade eden sözler söylüyorlar, özellikle ilk ritim videosu ile kendinizi sınayabilirsiniz. İzlediğinizde temel adımların ne kadar kolay olduğunu göreceksiniz. +8 yaşından – sınırı olmayan yaşlara kadar her zaman, her yaşta gitar öğrenebilirsiniz. Siz belirli bir seviyeye gelene kadar özel bir yeteneğinizin olmasına gerek yoktur.

Soru ve yorumlarınız benim için çok değerlidir. Lütfen soru ve yorumlarınızı yazınız. Beğendiğiniz veya faydalı bulduğunuz videoları, alttaki  linklerden, kendi sosyal medya hesaplarınızda hemen paylaşabilirsiniz. İzlediğiniz için çok teşekkür ederim.

Bu dersin devam linkleri ,
Gitara Başlangıç Ritimleri ;
Ders 1 
Ders 2
Ders 4

Yorum yapın