Hızlı Akor Geçişleri

Gitarda Hızlı Akor Geçişleri C – Dm – Am – How To Change Chords Faster

C – Dm – Am

Gitarda Hızlı Akor Geçişleri, How To Change Chords Faster,

Cómo Cambiar de Acorde Rápidamente en Guitarra

youtubegoogleplusinstagramTakip edin

Geleceğin çok kıymetli müzisyenleri,

Gitara yeni başladıysanız, ilk olarak öğrendiğiniz temel akorlardan C, Dm ve  Am akorları arasında geçiş yapmak zor gelebilir. C akoru ile Am akoru arasında geçiş yapmak oldukça kolaydır. Videoda izlediğiniz gibi sadece 3. parmağın değiştirilmesi ile Am akorundan C akoruna geçiş yapabilirsiniz. Dm akorundan Am akoruna geçiş önce yavaş sonra hızlandırılmış olarak basit bir ritimle gösterilmiştir. Bu akorlar Am ve E akorları gibi şekil olarak benzerlik göstermez. Dm akoru 3 ayrı perdeye yayılmış bir akordur. 1,2 ve 3 numaralı parmaklarla basılır.

C akorundan, Dm akoruna geçişte zorlanıyorsanız videoyu izlediğinizde çok pratik bir metod olduğunu göreceksiniz. Bu videolar çalışma amaçlıdır ve çabuk öğrenmenize yardımcı olmak açısından özenle hazırlanmıştır. Bu videoyu izlediğinizde ciddi bir aşama kaydedeceksiniz. Çok kısa zaman içerisinde zaten parmak hafızası dediğimiz durum gerçekleşecektir. Başlangıçta geçiş için zorlandığınız tüm akorlar, sizin için çok kolaylaşacaktır.

Diğer Akor Geçiş Çalışmaları;

G – C akorları arasında
Dm – Am akorları arasında
Am – C – E akorları arasında

Bu akorlar temel baresiz akorlardır. Bareli akorlar, tüm Major Akorlar ve Minor AkorlarGitara başlangıç ritim çalışmaları, ileri seviye akorlara ait videolara bu sayfa içerisinde hemen ulaşabilirsiniz.
Youtube kanalımı takip etmeyi unutmayın. İyi çalışmalar.

Yorum yapın

/* ]]> */