Hızlı Akor Geçişleri

Gitarda Hızlı Akor Geçişleri C – G How To Change Chords Faster

C – G

Gitarda Hızlı Akor Geçişleri, How To Change Chords Faster,

Cómo Cambiar de Acorde Rápidamente en Guitarra

youtubegoogleplusinstagramTakip edin

Geleceğin çok kıymetli müzisyenleri,

Gitara yeni başladıysanız, ilk olarak öğrendiğiniz temel akorlardan C (Do majör) ve G (Sol Majör) akorları arasında geçiş yapmak zor gelebilir. C akoru ile G akoru arasında geçiş yapmayı çok kolay hale getiren bir metodumuz var. G yani sol major akorunun 2 ayrı basma şekli var. Tabii bu bahsettiğimiz akor baresiz olanı için geçerli. Videoda izlediğiniz gibi sadece G akoru için 4. parmağınızı kullanırsanız C ile G arası geçiş çok kolay olacaktır. Aynı zamanda sağ elimizle basit 2/4 lük ritim tutarak çalışıyoruz ki akor geçişlerinde ritmi sabit tutmak çok önemlidir. C akorunu basarak küçük çapta bir çalışma da izleyeceksiniz. Sizler de videoları izlerken ( Tüm eğitim videoları için geçerli ) aynı zamanda uygulama yaparsanız çok kısa zamanda muhteşem sonuçlar elde edeceksiniz.

Bu videoyu izlediğinizde ciddi bir aşama kaydedeceksiniz. Çok kısa zaman içerisinde zaten parmak hafızası dediğimiz durum gerçekleşecektir. Başlangıçta geçiş için zorlandığınız tüm akorlar, sizin için çok kolaylaşacaktır.

Diğer Akor Geçiş Çalışmaları;

C – Dm – Am akorları arasında
Dm – Am akorları arasında
Am – C – E akorları arasında

Bu akorlar temel baresiz akorlardır. Bareli akorlar, tüm Major Akorlar ve Minor AkorlarGitara başlangıç ritim çalışmaları, ileri seviye akorlara ait videolara bu sayfa içerisinde hemen ulaşabilirsiniz.

Youtube kanalımı takip etmeyi unutmayın. İyi çalışmalar.

Yorum yapın

/* ]]> */