Gitarda Arpej Nasıl Çalınır ?

Arpej Tekniği Pamiaimi – Temel Gitar Arpej Çalışmaları

Arpej Tekniği Pamiaimi

Geleceğin çok kıymetli müzisyenleri,
Sırası ile bu videoya gelene kadar
1. Videoda pima
2. Videoda pimami
3. Videoda pami arpejlerini izlediniz.
Bu videoda ise p i m i a i m i arpeji ile tekniğinizi daha da geliştireceksiniz, çok karışık gibi görünmesi sizi korkutmasın, bu arpejin p i m i kısmı ile a i m i kısmını ayırarak öğreneceğiz ve işimiz çok kolay olacak. Dersin ilk bölümünde bir süre  p i m i arpejini çalışıp elimizi alıştıracağız ki bu arpej size çok kolay gelecektir. ikinci bölümde a i m i arpejini öğreneceğiz fark etmiş olduğunuz gibi bu da çok kolay, videoyu izlemeden bu yazıyı okuyorsanız, daha başlamadan bu karmaşık ve biraz zor gibi görünen arpeji basite indirgedik bile.

Pimiaimi arpejinin parmak isimleri ve numaraları;

1. Baş parmak (p)
2. İşaret parmağı (i)
3. Orta Parmak (m)
2. İşaret parmağı (i)
4. Yüzük parmağı (a)
2. İşaret parmağı (i)
3. Orta Parmak (m)
2. İşaret parmağı (i)
*Serçe parmağımızı kullanmıyoruz.

İlk arpejimize  p – i – m – a ile başlamıştık. Sonrasında p – a – m – i arpejini yaptık ve p – i – m – a – m – i arpeji size kolay gelmeye başladı. Bu arpejde de aynı şeyler sizi bekliyor. Arpej bilgisi çok önemlidir ve bu video ile artık hazır sayılacaksınız. Farklı arpejleri çok kolaylıkla çalabileceksiniz. Parmaklar aynı tellerde olmak koşulu ile çalınan bir diğer ritim de çekerek çalmaktır, bu konu ile ilgili video şu an youtube Guitar Chords By Tunayt sayfasında, çok yakında ise derslerin Ritim bölümünde yerini alacaktır. 


 

Anasayfa çubuğunda bütün akora ait videoları izleyebilirsiniz. Em, Gm vs gibi bütün minör akorlar, A, F , C gibi bütün major akorlar, Em7 , F#7, Eb7, Bb7 gibi tüm 7li akorlar, Ebmaj7,Fmaj7,Cmaj7 gibi tüm maj7 li akorlar ( bu maj7 akorları majör akorlar ile karıştırılmamalıdır) ve en güzeli Ezberlemeden 100 akor serisini ( 4 bölüm ) izleyip anında tüm akorları öğrenebilirsiniz. Youtube kanalıma abone olmayı lütfen unutmayınız ve yorumlarınızı izlediğiniz videolara ( youtube’da )  yapınız. Kolay Gelsin 🙂

Arpej Videoları Playlist Youtube

Arpej Tekniği Pamiaimi başlıklı konu hakkında lütfen değerlendirmenizi yapınız.

Bir Cevap Yazın

Yorum yazın

%d blogcu bunu beğendi: