Gitara Başlangıç Ritimleri

Başlangıç Ritimleri – Temel Gitar Ritimleri – Ritim Dersi 3

Gitarda Ritim Nasıl Çalınır? #3

youtubegoogleplusinstagramTakip edin

Gitara Başlangıç Ritimleri | Ders 3

Gitarda ritim çalmayı öğrenmek için öncelikle bunun 3. seri olduğunu hatırlatmam gerekiyor, herşeyden önce, gitara başlangıç video serisinin  ilk bölümünü izlemeniz gerekiyor, eğer ilk iki videoyu izlediyseniz doğru yerdesiniz demektir.

Bu videoda ne izleyeceğim ?

İlk videoda anlatığım gitarda temel ritimlerin devamı olarak, biliyorsunuz ki ilk öğrendiğimiş olduğumuz oldukça basit bir vuruş tekniği olan 2/8 lik ritimle,  3/8 lik ritimi birleştirip  5/8 ritim çalışmasını hem hızlı ve hem de yavaş olarak uyguladık, sanırım artık bu ilk iki videoyu izledikten sonra şimdi, daha da motive olmuş ve hızlıca öğrendiğinizi farketmişsinizdir. Bu 3. videoda ise yine bildiğimiz ritimler doğrultusunda farklı bir ritmi olan  7/8 lik ritim çalışması izleyeceksiniz, önceki videolarda olduğu gibi bu videoda da çok kolay bir uygulama sizi bekliyor. Bu ritimleri sadece çalışmalarımızda kullanacağız sonra bir daha gerekli olmayacak  diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz, tam tersine, gitar çalmak için gerekli olan temel vuruş teknikleri olduğundan, her zaman kullanacağımız ritimlerin temelidir.

Gitar ritimlerini anlatırken hem yavaş tempoda alıştırma ve  daha hızlı tempoda bir alıştırma bölümü de hazırladım, sizler zamanla ilerleme kaydettikçe hızlı tempoda çalıdığımız bölümleri tekrar etmelisiniz. Özellikle bu gitara başlangıç ritim dersi videoları, yeni başlayan arkadaşlarımız için gerçekten el kitabı niteliğindedir. Takıldıkça dönüp yeniden bakabilirsiniz.

Gitar
öğrenmeye yeni başlayanlar için hazırladığım ritim videolarını sırası ile izleyerek bol egzersiz yaptığınızda, çok kısa zaman içerisinde ciddi bir seviyeye geleceksiniz bunu şimdiden müjdelemek isterim. Her yaşa hitap eden, çok kolay anlaşılır bir dizi video izleyeceksiniz. Özellikle sanki karşılıklı ders işleniyormuş gibi hissettiğiniz kayıtlar olduğu konusundaki yorumlarınız içim gerçekten çok teşekkür ediyorum. Eğlenerek öğrenmenin tadını çıkarın.

Not

Bu dersin devam linkleri ,
Gitara Başlangıç Ritimleri ;
Ders 1 
Ders 2
Ders 4

Bir Cevap Yazın

Yorum yazın

%d blogcu bunu beğendi: