Gitara Başlangıç Ritimleri

Çekerek Ritim Çalma 34 Vals Part 2, Guitar Rhythms Vals, Ritmos para Guitara

 

Çekerek ritim çalma 3 4 lük Vals ritmi gitarda nasıl ?

Çekerek ritim çalma derslerine, yine çok beğeneceğinizi umduğum Vals ritmi ile devam ediyoruz. Bu ritim 3/4 lüktür. Kısaca 3 defa, 4 lük nota değerinde vuruş anlamına gelmektedir, daha önce ritim ve arpej çalışmalarımızı izleyenler için çok kolaylıkla öğrenebilecekleri bir ritimdir.

Çekerek ritim çalmak nedir ?

Bildiğiniz gibi ‘p’ ‘i’ ‘m’ ‘a’ parmaklarımızı özellikle arpej çalarken kullanıyoruz. Bu harflerin her birisi  parmaklarımızı temsil etmektedir. Ritimleri tarif ederken de bu simgelerden yararlanalım.

  • ‘p’  Baş parmağımız
  • ‘i’   İşaret parmağımız
  • m’ Orta parmağımız
  • ‘a’  Yüzük parmağımız

evet parmak isimlerini artık biliyorsunuz, çekerek çalmaya gelelim, bu tekniği kullanmak için i,m ve a parmaklarımızı kullanıyoruz, a parmağı gitarın en alt telinde yani Mi telinde, m parmağı bir üst tel olan Si telinde ve diğer i parmağımız alttan 3. tel olan Sol telinde duracak şekilde konumlandırılır. P parmağımız gitardaki üst üç tel olan, Mi,La ve Si tellerinde olacaktır. Akora göre bu üç tel arasında uygun olan notaları çalacaktır. p parmağımızla yaptığımız bir vuruşun ardından diğer tüm parmaklarımızı az önce belirttiğim telleri aynı anda çekerek çalmamız gerekmektedir, bu ritme de bu sebeple çekerek ritim çalma demekteyiz.

Videoda neler var ?

Detaylı bir şekilde anlattığım Çekerek çalma videosuna girişte 2/4 lük çok basit bir uygulama yapmıştık. Bu ritimde sadece 1 vuruş daha fazladan yapıyoruz ve çok bilinen Vals ritmini öğrenmiş oluyoruz. Karşılıklı ders uygulaması ve yavaş ve orta hızlarda çalışmalar da yapıyoruz. İlk video hakkındaki youtube yorumlarınız sizlerin daha azimli ve öğrenme arzunuz olduğunu gösterirken beni de yeni

Çekerek Ritim çalma,4/4'lük ritim, gitar vuruşları resimli, gitar ritim tablosu, gitar ritim kalıpları, gitar ritimleri öğren, gitar ritimleri 4 4 lük, gitar ritimleri aa yy ay, gitar şarkı ritimleri,

Çekerek Ritim Çalma, 2/4 lük başlangıç ritmi.

yeni eğitim videoları çekmek konusunda motive ediyor, buradan da ayrıca çok teşekkür etmek isterim.

İlk videoyu izleyemeyenler için, resmin üzerine tıklayın ve kaçırdıysanız hemen izleyin. 3/4 lük bu ritme başlamadan önce 2/4 lük temel ve başlangıç videosunu izlemenizde fayda var.

 


 Özenle hazırladığım Online Gitar Derslerine hemen başlayabilirsiniz. 


gitar dersleri başlangıç, gitar dersleri videolu anlatım, hızlı gitar dersleri, gitar dersi 2, gitar dersleri, gitar dersleri 3, gitar dersi 4, online gitar dersleri, ücretsiz giter dersleri,gitar kursu,online gitar kursu,yeni başlayanlara gitar dersi,

Online gitar derslerine hemen başlayın.

  • Gitar dersleri planlı bir ders akışı ile hazırlanmıştır. Sıra ile izleyeceğiniz videolar sayesinde, evinizin konforunda istediğiniz zaman çok pratik bir şekilde gitar öğrenebilirsiniz. İsterseniz Hemen başlayalım. Hazırsanız resmin üzerine tıklayın.

  • Çekerek ritim çalma 3 4 lük Vals ritmi gitarda nasıl çalınır konusunu lütfen değerlendirin.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: