100 Akor - 100 Chords

Ezberlemeden 100 Akor 3.Bölüm

Ezberlemeden 100 Akor Bölüm / 3

Bu videoda Am olarak yazılan La minor akoru ile yola çıkıyoruz, toplamda 12 farklı minör akorunu yine hiç ezbere ihtiyaç duymadan 100’den fazla akor öğreneceksiniz.

Ezberlemeden 100 Akor serisi

1. bölümünde Minor  akorlar

bu video serisinin devamında farklı pozisyondaki diğer Major ve Minor akorları, Major 7li, Minor 7li akorları öğreneceksiniz. Videonun bir bölümünde yer alan Şablon adını verdiğim bölümü mutlaka iyice öğrenene kadar izleyiniz.

2. bölümü  – Major akorlar 

Temel olan 4 akoru bilmeniz yeterli, bu video serisine ilk videodan başlamanızı öneriyorum.

Başlangıçta bilmeniz gereken akorlar ;

Am – La minör

A – LA majör

Em – Mi minör

E – Mi majör

Diyeceksiniz ki sadece bu akorlar sayesinde mi öğreneceğim. cevabım kesinlikle evet olacak, izleyip öğrenince hak vereceksiniz. 100 den fazla akor sadece dört video ile.

Guitar Chords Tunayt Youtube Sayfasına abone olun.

Gitara yeni başlıyor olmalısınız ki bu sayfadasınız diye düşünürsek, size hemen yardımcı olacağını düşündüğüm itina ile hazırladığım, Hızlı gitar dersi öğrenebileceğiniz sayfamı ziyaret etmenizi tavsiye edebilirim. İşte Gitar Dersi sayfası 

Ayrıca Temel Müzik Bilgileri kategorisinden, merak ettiğiniz tüm sorular ve cevaplarına ulaşabilirsiniz.

Bare basmanız gerekiyor, çünkü yukarıda bahsettiğim bu video dizindeki akorlar bare basmadan çalınamaz ama merak etmeyin, bir çok kişi bu video sayesinde çok kısa sürede bare basmayı öğrendi, yorumlarını (youtube üzerinde) okuyup fikir sahibi olabilirsiniz. İşte Bare Basma Tekniği videosu. Gitarda Bare Nasıl Basılır ?   

Çok teknik detaylara girmeden ama adım adım çok hızlı bir şekilde gitar öğreneceksiniz, zamanla zaten teknik detaylara da ihtiyaç duyacaksınız, bu teknik tüm bilgileri de burada bulabilirsiniz.

Çoğu zaman hangi konuda bir şeyler öğrenirseniz öğrenin mutlaka yapamadığınız belki de vazgeçme noktasına geldiğiniz durumlar olacaktır ama sakın yılmayın, üzerine düşün, belki kısa süreliğine unutun gitarı bir süre almayın, sonrasında yeniden ve yeniden deneyin, başardığınızı göreceksiniz, gitar çalmak ya da herhangi bir enstruman çalabilmek doğal olarak ciddi egzersiz ve disiplin gerektirir, bunu yapın gerisi zaten çorap söküğü gibi gelecektir.

  • Lütfen içinizden gelen bir yorum ya da puan vererek yazıyı değerlendirin. Kolay gelsin,

Bir Cevap Yazın

1 Yorum

%d blogcu bunu beğendi: