Temel Müzik Bilgileri

Gitar Çalma Konusunda Tüm Merak Ettikleriniz

Gitar çalma konusunda tüm merak ettiğiniz sorular, gitar dersi

Etiket : Gitar çalma, sıfırdan gitar dersi 1, online gitar

Gitar çalma konusunda tüm merak ettiğiniz konuları, yılların tecrübesi ve halen binlerce öğrenciden gelen soruların aydınlatıcı cevaplarını bulabileceğiniz bir yazı hazırladım.

Giriş

Gitar çalmaya yaşınız ne olursa olsun heves edebilirsiniz ve merak ediyorsanız elbette öğrenebilirsiniz. 8 ve üstü yaşlardan, sağlık durumuna göre ileri yaşlara kadar bu mümkündür.

Gitara yeni başlayan arkadaşların, Youtube videolarımın altına yazdıkları yorumlarda uzun zamandır çok bekletmeden cevap veriyorum.

Bu konular genellikle, akorlar, arpejler, müzik bilgisi, notalar, tablar, şarkı akorları, gitar ritimleri, gamlar vs. gibidir.

Ama sizin sorularınız şimdilik aşağıda yazdığım konular ile ilgili

 • Gitarı öğrenmem çok zaman alır mı ?
 • Gitara ilk nasıl ve hangi dersle başlamalıyım ?
 • Gitarı video izleyip öğrenebilir miyim ?
 • Gitar kursu ile mi yoksa, kendi kendime öğrenmemin farkı ne olur ? 
 • Gitar alırken nelere dikkat etmeliyim ?
 • Gitarın iyi olup olmadığını nasıl anlarım ?
 • Sizin sitenizden öğrendiklerim beni hangi seviyeye ulaştırır ?
 • Nota bilmiyorum, gitar öğrenirken gerekli mi ?
 • Sorularıma, merak ettiklerime kim cevap verebilir ?
 • Gitar almadan başlasam olabilir mi ?

Daha bir sürü sorunuz olacaktır, bu soruların hepsinin cevaplarını zaten hazırladım, tekrar buraya yazmamak için konu linklerini hemen aşağıda paylaşıyorum, sizlerin de soruları olacaktır lütfen yorum bölümüne aklınıza takılan ne varsa yazın. Burada yer almayan bir soru ise zaten siteye de eklerim. 

Soruların ve cevapların linkleri  ;

 1. Sıfırdan gitar dersi 1. bölüm 
 2. Sıfırdan gitar dersi 2. bölüm

Gitara benimle başlamak ister misiniz ?

 • Size bahsettiğim gitar dersini en baştan benimle öğrenmek isterseniz hemen aşağıda gördünüz resmin üzerine dokunarak ilgili sayfaya yönlendirilirsiniz ve gitara başlarken aklınıza takılan sorularda da bir nebze olsun kurtulmuş olursunuz. Özellikle ilk ne izlemeliyim ve sonra nasıl devam etmeliyim gibi… 

Sizlere özel teşekkürüm;

Uzun zamandır birçok arkadaşımız bu ders sıralamasını bulduğunda, çok sağ olsunlar hep olumlu yorumlar yazdılar, hatta maden bulmuş kadar sevindim diyenler de oldu 🙂 bu yorumlarda beni daha çok yazıp çizmeye, videolar hazırlamaya teşvik etti, benim sizlere ne kadar faydam oluyorsa emeğimin takdirlerle değerlendirilmesi en büyük ödülüm oluyor. 

gitar dersleri başlangıç, gitar dersleri videolu anlatım, hızlı gitar dersleri, gitar dersi 2, gitar dersleri, gitar dersleri 3, gitar dersi 4, online gitar dersleri, ücretsiz giter dersleri,gitar kursu,online gitar kursu,yeni başlayanlara gitar dersi,
Gitar dersi,gitar dersleri başlangıç, Gitar çalma,sıfırdan gitar dersi 1,online gitar 

Tunayt canlı performans balkan şarkıları video listesi

Bir Cevap Yazın

Yorum yazın

%d blogcu bunu beğendi: