Gitara Başlangıç Ritimleri

Gitar Dersi Kapatma Tekniği, Kapatma Nasıl Yapılır ? 4 Farklı Versiyon

Gitara yeni başlarken, en çok merak ettiğiniz Gitarda Kapatma Tekniği ‘ni öğreneceksiniz, tekniğiniz ve çalış stiliniz açısından büyük fark yaratacağından emin olabilirsiniz.

Gitarda kapatma tekniğinin 4 farklı versiyonunu göreceksiniz. Kapatma hareketini yapmadan da, akor bastığımız elimizi, akor üzerinde hafifçe basarak güzel bir ritim tınısı yakalayabiliriz.

 Gitarda Kapatma tekniği nasıl yapılır ?

Bu tekniği yapabilmek için öncelikle ritim çaldığımız parmaklar için, sağ avuç içimizde sanki bir ceviz tutuyormuş gibi boşluk bırakmalıyız. Ritim çalarken baş parmağımız, (arpej de ‘p’ parmağı ) işaret parmağımızın (arpejde ‘i’ parmağı ) 1. ve 2. boğumu arasındaki çizgi üzerinde hafifçe havada durmalıdır, diğer 4 parmağımız ise birbirine değecek şekilde pozisyon almalıdır ( tabii ki bunlar kural değildir, sadece teknik olarak tavsiyemdir. )

  •  
Gitar nasıl çalınır, Klasik gitar nasıl çalınır,Gitar dersi,Gitar Dersleri, Gitarda ritim çalmak, Gitarda solo çalmak, Gitar akorları, Gitar Ritimleri, Gitar teknikleri, Gitarda notalar, Gitarda arpej, gitarda gamlar, gitarda nota yerleri, gitar nasıl tutulur, Hızlı Gitar Dersleri, Kolay Gitar öğren

Gitar nasıl çalınır ?

Not:

  • Kapatma tekniğini ağır çekim modunda anlatmaya çalışırsak önce serçe parmağımız harekete başlar ve gitarın en üst teli olan Mi telinden, en alttaki mi teline yolculuğu başlar, hemen arkasından sırası ile diğer parmaklarımız bu hareketi takip eder. En alta gelerek görevini tamamlamış olan işaret parmağımız da (arpejde ‘i’ harfi ile sembolize edilir) Mi telinden ayrıldıktan sonra avucumuzun bileğe yakın olan kısmı ile bütün tellerin üzerine kapatırız, bütün bu kapatma işlemi gerçekleşirken hangi akoru basmış olursak olalım amacımız o akorun sesini değil kapatmadan gelecek olan sesi tınlatmaktır yani aslında bastığımız akorun çok bir anlamı yoktur. Gitar ritim tekniklerinizi bu video ile bir seviye daha ileri taşıyacaksınız. Biraz uygulama yapmak sureti ile çok kısa zamanda başarılı olacağınızdan eminim.

 Arpej Kategorisi, tüm arpej videoları.

 

Bir Cevap Yazın

Yorum yazın

%d blogcu bunu beğendi: