Hızlı Akor Geçişleri

Gitarda Hızlı Akor Geçişleri C – Dm – Am – How To Change Chords Faster

C – Dm – Am

Gitarda Hızlı Akor Geçişleri, How To Change Chords Faster,

Cómo Cambiar de Acorde Rápidamente en Guitarra

Geleceğin çok kıymetli müzisyenleri,

Gitara yeni başlıyorsunuz ve hemen ilk olarak öğrendiğiniz temel akorlardan tabi ki, C, Dm ve  Am akorları arasında geçiş yapmak istiyorsunuz. Size  önce C akoru ile Am akoru arasında geçiş için çok pratik bir metod gösteriyorum ve bunu yapmakta oldukça kolay olacak, videoda izleyeceğiniz gibi sadece 3. parmağımızı değiştirerek, Am akorundan C akoruna çok kolay bir şekilde geçiş yapabiliyoruz.

Dm akorundan Am akoruna geçişi sizler için, öncelikle yavaş, sonra ise hızlandırılmış olarak basit bir ritimle göstermeye çalıştım. göstermiş olduğum bu akorlar, Am ve E akorları gibi şekil olarak benzerlik göstermediği için, geçiş bunlara nazaran daha zor gibi gelebilir. Bildiğiniz gibi Dm akoru 3 ayrı perdeye yayılmış olarak bastığımız bir akor yani 1,2 ve 3 numaralı parmaklarla basılır ve ilk üç perdede yer alır.

C akorundan, Dm akoruna geçişte zorlanıyorsanız videoyu izlediğinizde çok pratik bir metod olduğunu göreceksiniz. Bu geçiş videoları çalışma amaçlıdır sizlerin çok daha çabuk öğrenmenize yardımcı olmak açısından ciddi itina göstererek hazırladığım videolardır.

Diğer akorlar arasında geçiş çalışmaları;

G – C akorları arasında
Dm – Am akorları arasında
Am – C – E akorları arasında

Bir Cevap Yazın

Yorum yazın

%d blogcu bunu beğendi: