Hızlı Akor Geçişleri

Gitarda Hızlı Akor Geçişleri C – G How To Change Chords Faster

C – G

Gitarda Hızlı Akor Geçişleri, How To Change Chords Faster,

Cómo Cambiar de Acorde Rápidamente en Guitarra

Gitara yeni başladınız şimdiden kolay gelsin, öncelikle öğreneceğiniz, temel akorlardan C (Do majör) ve G (Sol Majör) akorları arasında geçiş yapmak başlangıçta zor gelebilir. C akoru ile G akoru arasında geçiş yapmayı çok kolay hale getiren bir metodumuz var.

G – Sol Majör akorunun 2 ayrı basma şekli bulunuyor. Tabii ki bu bahsettiğimiz akor, baresiz olanlar için geçerlidir. Videoda izlediğiniz gibi sadece G akoru için 4. parmağınızı kullandığınızda C & G arası geçiş çok daha kolay olacaktır. Aynı zamanda sağ elimizle basit 2/4 lük ritim tutarak çalışıyoruz ki akor geçişlerinde ritmi sabit tutmak çok önemlidir. C akorunu basarak küçük çapta bir çalışma da izleyeceksiniz. Sizler de videoları izlerken ( Tüm eğitim videoları için geçerli ) aynı zamanda uygulama yaparsanız çok kısa zamanda muhteşem sonuçlar elde edeceksiniz.

Bu videoyu izledikten sonra, müzikte iyi bir aşama kaydedeceğinizi unutmayın. Ayrıca kısa bir süre sonra farklı konularda çalışmalar yapsanız bile kolayca öğrenecek ve uygulayacaksınız. Başlangıçta bir akordan diğerine, geçmek için zorlandığınız ne kadar akor varsa, sizin için gerçekten çok ama çok kolaylaşacaktır. Bütün bunları, parmak egzersizleri yaparak, daha azimle ve öğrenme hevesinizin, gitara olan iştahınızın artması ile başaracaksınız, yine hangi türden çalışma olursa olsun, bu ritim çalışması, solo çalışması akor geçişleri ya da başka konular da olabilir, kararlı bir uygulama, disiplinli çalışma saatleri ve kendiniz için iyi zamanlama ile ideal bir öğrenim süreci yaşayabilirsiniz. Öğrenmenin yaşı değil, kararlılık ve azim sizleri hedefinize çabucak ulaştıracaktır. Öğrenmeyi hızlandırmak için hazırladığım metodlardır, bunları aştıktan sonra geri dönüp izlemenize gerek kalmayacak, defalarca tekrar etmenize de gerek kalmayacaktır. Yeni öğrenmek isteyen arkadaşlarınıza tavsiye ederseniz, yeterli olacaktır. 🙂

Diğer Akor Geçiş Çalışmaları;

C – Dm – Am akorları arasında
Dm – Am akorları arasında
Am – C – E akorları arasında

 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: